2024. aasta laulupeo kunstiliseks juhiks saab dirigent Küllike Joosing

Ekspertkomisjon valis Tartu 2024. aasta laulupeo kunstiliseks juhiks Tartu Üliõpilassegakoori ja kammerkoori Helü dirigendi Küllike Joosingu tööga „Õnn ja rõõm“. Võidutöö kaasautorid on Maarja Ülper ja Mart Lättekivi.

Konkursile esitati kokku kuus tööd, mida hinnati kahes voorus. Hääletuse teise vooru pääses kolm enim punkte saanud konkursitööd, mis saavad ka rahalise preemia. Teise ja kolmanda auhinna saavutasid vastavalt Lauri Breede meeskonna töö “Hinge virmalised” ja Inga Lunge töö “Kaar” koostöös Sander Tammega. Esikoha pälvis Küllike Joosingu töö „Õnn ja rõõm“.

“Oli päris pingeline, võrdne ja põnev konkurents kolme parema töö vahel. Võidutööl oli selge visioon ning paljusid kõnetav teemaarendus “õnn ja rõõm”. Lisaks laulupeo ilusaid traditsioone väärtustav sisu ja kindlasti hulgaliselt ruumi uuendusteks,” ütles ekspertkomisjoni juht Triin Koch.

Küllike Joosing oli 2019. aasta Tartu laulupeo kunstilise meeskonna liige, on Eesti Segakooride Liidu ja Eesti Kammerkooride Liidu juhatuse liige ja alates 2017. aastast Eesti Kooriühingu muusikanõukogu liige. Möödunud nädalal pälvis Joosing 2021. aasta Tartu kultuurikandja aunimetuse rahvakultuurikandja kategoorias. Joosing on lõpetanud 2001. aastal Eesti Muusika ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala Ants Üleoja õpilasena.

“Kirjutan “õnn ja rõõm” ning mõtlen “mu isamaa”. Meenub Ester Mägi, kelle laulus laulan segiläbi “rõõm ja õnn ja õnn ja rõõm”. Ja ikkagi, siiani, küsin üha ägedamalt endalt, mis on need õnn ja rõõm, millest juba aastakümneid laulan, kuid millele niisama mõtlema ei juhtu,” kirjutab Joosing oma võidutöös.

Esitatud töid hindas 13-liikmeline ekspertkomisjon, mis koosnes Tartu ja Tartumaa dirigentidest, muusikaõpetajatest, heliloojatest, kultuurikorraldajatest ja laulupidude asjatundjatest. Kaasatud olid ka Eesti Kooriühingu eksperdid. Komisjoni juhtis eelmise Tartu laulupeo kunstiline juht, Tartu Ülikooli Kammerkoori ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori dirigent ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise lektor Triin Koch.

Tartu 2024. aasta laulupidu toimub Tartu Lauluväljakul 22. juunil.

Foto: Rene Mitt
Foto: Rene Mitt